fb

Veterán klub Sedlčany

Novinky

Skútr od Veterán klubu Sedlčany našel svého majitele.

Skútr od Veterán klubu Sedlčany našel svého majitele. Poslední burza je vždy výjimečná. Nejen pro členy veterán klubu, kteří tak ukončují sezónu, ale i pro pravidelné návštěvníky.

Slunce bylo druhou říjnovou neděli ještě daleko pod obzorem, ale v Sedlčanské kotlině již začínal čilý ruch. Členové veteránklubu připravovali plochu na poslední burzu roku 2014. Sliby meteorologů probudily prodejce dříve než obvykle, a tak se již po páté hodině za svitu čelovek pilně vybalovaly věci na prodej. Ze stánku se linula vůně grogu, kávy a klobás a začínalo svítat. S tím jak se probudilo slunce a začalo rozpouštět mlhu, začalo se i čile obchodovat. Krásné, téměř letní počasí, přilákalo na burzu do Sedlčan rekordní počet návštěvníků i prodejců ze všech koutů české kotliny. Kupující si odnášeli věci nejen na staré i novější motocykly a automobily, ale i věci do domácnosti, starožitnosti či různé sběratelské předměty.

Poslední burza je vždy výjimečná. Nejen pro členy veterán klubu, kteří tak ukončují sezónu, ale i pro pravidelné návštěvníky. Pro ty co navštívili všechny burzy bylo připraveno losování o krásný černobílý skůtr Motorro SpeedJet 50. V půl 12 se všichni účastníci burzy sešli u pódia v očekávání rozuzlení celého roku. Nejprve se losovaly všechny vstupenky tak jak je v Sedlčanech zvykem. Pro výherce byly mimo jiné připraveny lahve vína i piva, volný vstup na všechny burzy příštího roku, slevy na motodíly, soudek piva a uzená kýta. Pak již přišlo losování výherce skůtru. Preziden klubu Pavel Chýle se zhostil losování a z osudí po důkladném šátrání vytáhl kartičku manželů Sirotkových ze Solopysk. Ty si s obrovskou radostí cenu převzali a po nezbytných gratulacích a focení pan Sirotek odvážně nasedl a slavnostně odjel na skůtru domů. Pak už se návštěvníci i prodávající rozjeli do svých domovů užít si zbytek nádherného dne. 

My všichni členové Veterán klubu Sedlčany gratulujeme všem výhercům a děkujeme všem návštěvníkům i prodejcům kteří burzy v Sedlčanské kotlině během roku navštívili! Doufáme že se všem líbilo a věříme že o nás řeknete i svým známým, a sejdeme se v příštím roce ještě v hojnějším počtu.   

< Zpět